En İyi Film İzleme Sitesi Oscar'ını Alan direk-film.com'a Hoş Geldiniz. Taklitlerimizden Sakının ;) - Since 2009 - Forever...
Lütfen Bekleyin...
direk-film.com... İyi Seyirler...
  Yıldızlararası  izle
Takip 3: Son Karşılaşma   izle
 Rurouni Kenshin: The Legend Ends   izle
 Everly izle
Patrondan Kurtulma Sanatı 2 izle
 Justice League: Throne of Atlantis  izle
 İnşaat 2 izle
direk-film.com Duyuru
Film İzleme Rehberi (Sorunlarınızın Çözümü İçin Burayı Tıklayın)


Sitemize En Son Eklenen Film ve Diziler


Navigasyon
  » Direk-Film.com - Online Film İzleyin > Direk-Film.Com - Genel Paylaşım > Deneme Tahtası » Film Nasıl İNDİRİLİR Resimli Anlatım

Deneme Tahtası Bu bölüm film eklemeyi öğrenmek isteyen üyelerimizin deneme amaçlı film(ler) eklemelerine olanak sağlayacaktır. İstediğiniz kadar deneme yapmakta özgürsünüz.
Cevapla
 
Bu Konuyu Facebook'da Paylaş Seçenekler Arama Stil
Alt 10.09.2012, 18:14   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
*Mitnick* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 28.06.12
Bulunduğu yer: Queens
Üye No : 349424
Cinsiyeti : Bayan
Mesajlar: 61
Tecrübe Puanı: 11
Rep Puanı : 800
Rep Derecesi : *Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör
Seviye: 6 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 142
Güç: 20 / 1079
Deneyim: 69%
Cheesy Film Nasıl İNDİRİLİR Resimli Anlatım

Internet Download Manager Resimli Anlatım
1- Kurulum
a)İndirme:Programı BURADAN indiriyoruz öncelikle.. Boyutu 4,65 MB..
b)Yükleme:Bilgisayarımıza çektiğimiz setup dosyasını açıyoruz.
Yüklemeden önce diğer programları kapatmanız isteniyor. Next ile devam ediyoruz.

Lisans koşulları belirtilmiş. Kabul edip Next ile ilerliyoruz.


Programı kuracağınız konumu seçip yükleme işlemine devam ediyoruz. Browse ile konumu değiştirebilirsiniz. Varsayılan konuma yüklemek istiyorsanız Next ile devam ediyoruz.


Burada da Başlat menüsünde kısayolların nerede konumlandırılacağını belirliyoruz. Seçip devam edelim.

Artık yüklemeye hazırız. Yüklemeyi yapıp programı açıyoruz.
d)Türkçe yapma:Programı Türkçe yapmak için isterseniz sitesinden dil paketini indirip programın yüklü olduğu klasörde Languages bölümüne ekliyorsunuz isterseniz program dil paketini kendisi buluyor. (Program çalışmaktayken Türkçe dil paketi bulundu, yüklensin mi? diye soracak.)
2- Kullanım

Internet Download Manager ana program penceresi. Burada, indirilmiş dosyaların listesi bulunuyor. Bu liste, indirilen dosyanın boyutu, indirme hızı, kalan tahmini süre vs. gibi bilgileri de içeriyor.

İndirme kontrol düğmeleri ( URL Ekle, Devam Et, Durdur, Hepsini Durdur, Sil, Hepsini Sil, Seçenekler, Zamanlama, Kuyruğu Başlat, Kuyruğu Durdur, Grabber, Tavsiye Et) ise listenin hemen üstünde.


Eğer link çalışıyorsa, karşınıza indirilecek olan dosyanın kaydedileceği yolu seçmenizi ve indirme hakkında bir tanım yazmanızı sağlayan, dosya boyutunun da görüntülendiği çeşitli seçeneklerin bulunduğu resimdeki bu küçük kutucuk çıkacak. Seçeneklerden istediğinizi yapabilirsiniz hemen indirmek yada indirmeyi ertelemek gibi.. Biz İndirmeyi Başlat diyelim. Karşımıza aşağıdaki pencere çıkacak:
Resimde de belirttiğim gibi pencereyi saatin yanına simge durumuna gizleyebilirsiniz. İndirme sırasında ana penceredeki " Devam Et, Durdur, Hepsini Durdur, Sil, Hepsini Sil " seçeneklerinden birine tıkla***** indirme işlemini istediğiniz doğrultuda yönetebilirsiniz.
Şimdi de Seçenekler bölümüne bir göz atalım. (Seçenekler bölümündeki tüm sekmeleri tek bir resimde topluyorum ve açıklamasını yapacağım her seçeneğe bir numara veriyorum. Açıklamalara aşağıda ulaşabilirsiniz:
Açıklamalar:
1- (rakamları koyu kırmızı yaz) Bu seçenek seçili olursa IDM bilgisayarınız açıldığında başlangıçta açılır.
2- IE tabanlı tarayıcılarda IDM modülünü etkinleştirir.
3- Bir forumda, web sayfasında, e-maillerinizi okurken ya da MSN de arkadaşınız size bir link yolladığınızda, siz bu linkleri seçip kopyalarsanız ( Panoya almak) o linkteki hedef dosya IDM tarafından anında indirilimeye başlanır.
4- Bu seçenek seçili olursa, belirtilen tarayıcılar IDM yi tanır ve indirme işlemlerini IDM ile yaparlar. Firefox dahi !!!
5- Tarayıcılarda örneğin bir sayfaya sağ tıklandığında IDM ile indir seçeneğini ekler.
6- Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ve o tarayıcıyla webi gezerken İndirme işlemlerinizi IDM ile tamamlamak istiyorsanız tıklatırsınız.
7- IDM nin tanıyıp indirme kutucuğunda önizleme resmini koyduğu dosya türleridir.
8- Internet Download Manager, indirilen dosyaları Genel, Müzik, Sıkıştırılmış Dosyalar (RAR ve ZIP), Programlar (EXE) ve Belgeler olarak 5 ana kategori altında gruplandırır ve indirilen dosyaları ilgili klasörlere taşır.
9- Dosyalar indirilirken geçici bir klasör kullanılır ve parça dosyalar burada saklanır. İstediğiniz bir klasörü belirtebilirsiniz. IDM burada, ikinci bir HDD yi seçerseniz arçalama işleminin daha hızlı olacağını belirtmiş.
10- İndirme ilerleme diyaloğu. İndirme işlemlerinizi ister bağımsız bir pencerede (varsayılandır) ister simge olarak saatin yanında isterseniz tamamen program içinde gizli olarak yürütebilirsiniz. Mükemmel özelliklerden biridir - yanlışlıkla iptale tıklama tehlikesi yoktur - bzim çok böyle rapitten bişey indirirken %90 a gelmiş yanlışlıkla kapatmış :--) Ayrıca, Explorer hata verse dahi indirmeleriniz etkilenmez çünkü Windows değil IDM indirir....
11- İndirme başlatırken indirme bilgilerinin gösterildiği ve indirme tamamlandığında nereye inmiş kaç MB, inen dosya ne yapılsın, dosyanın bulunduğu klasör açılsın mı.. vs seçenekleri kullanabileceğiniz o küçük ama etkili kutucukları buradan açık ya da kapalı seçebilirisiniz. İndirme canavarlığına devam :--)

12- İndirilen dosyalarınızı iner inmez belirttiğiniz Antivirüs ile tarattırabilirsiniz. Yok artık demeyin bunu da düşünmüşler yani. Mesela C Program Files tan KasperskyLab te kav.exe yi seçebiliriz..

13- Eğer aynı şeyi ikinci kez indiriyorsanız ya da aynı linki tekrar girmişseniz programın size ne yapacağını sorduğu bölüm.
14- Bağlantı tipinizi seçiniz. ADSL mi Dial-up mı T1 mi?
15- Aynı anda yürütelecek en fazla paralel indirme sayısını belirleyiniz.

16- Bu program aynı zamanda bir FTP canavarıdır. Windows, bazı FTP sitelerinde erişemiyor derken bu programı indirmekte iken görürseniz şaırmayın derim. Ayrıca güvenli HTTP Protokolü (HTTPS - HTTPSecure ) den indirme ayarlarını da düzenleyebilrisiniz.
17- Bazı siteler, direk tek link dosya indirmelerinde hesap bilgilerini isterler. Her indirmede 9 saat aynı şeyi yazmayı canınız almıyor mu. IDM sizin için yazsın !!
18- Artık nesli tükendi ama hala Dial-up kullanan arkadaşlarımız varsa Windows Dial-up hesaplarını buradan yönetebilirler..
19- İndirme bana yetmez bana tepki de versin diyen arkadaşlar için sesli uyarı sistemi de koymuşlar arkadaşlar.. İstediğiniz işlem için istediğiniz sesi seçebilirsiniz bilgisayarınızdan.
****************************** ******************** ********
Şimdi de sıra geldi kategorilere.. Ana penceredeki liste ve düğmelerden sonraki son kısımımız Kategoriler bölümü. Burada indirilmiş - yarıda kalmış - indirilmişse ne tür dosyadır bunları ayrı ayrı görebileceğiniz bir bölüm..

Resimde indirilmiş RAR ve ZIP dosyalarını görüyorsunuz.
a) Buton sitili ve büyüklüğü
IDM ana penceresindeki düğmelerin boyutunu ve stilini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz:

b) Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi düğmelerin görünümünü değiştirebiliyoruz. Ve Yeni görünümler yükleyebiliyoruz. Ya da isterseniz Düğmeler... menüsünden kullanmadığınız düğmeyi kaldırabilir, veyahut kullanmak istediğiniz bir tanesini de ana pencewreye dahil edebilirsiniz:

c) Dil menüsünden istediğiniz dili seçebilirsiniz.

IDM, indirme işlemlerini bir kaç farklı şekilde başlatabilir. Bunlar :
a)Otomatik İndirme Modu:IDM nin varsayılan indirme stilidir. Web sitelerini gezerken sayfalarda gördüğünüz bağlantılara tıkladığınızda indirme penceresi çıkar ( o küçük kutucuk) ve size seçenekelrini sunar. Burada ZIP dosyaları Önizleme tuşuna bakaarak içinde ne varmış içeriğine dahi bakabilirsiniz.
b) Bir bağlantıya sağ tıklayıp IDM ile indir/Tüm bağlantıları IDM ile indir seçeneğini kullanabilirsiniz. Anlayacağınız bildiğiniz Windows'un Hedefi Farklı Kaydet seçeneği gibi.


c) Drag and Drop (Sürükle ve Bırak):Bu seçenek ile ise, tarayıcınızdaki indirme linkini ister IDM ana penceresine isterse Sürükle-Bırak kutucuğuna sürükleyip bırakmanız durumunda indirmeyi
d)Ya da ana pencerede ilk düğme olan URL Ekle den yeni link ekleyebilirsiniz.
e) Geçerli URL leri Pano ya kopyalama yöntemi:İndireceğiniz dosyanın linkini sağ tık kısayolu kopyala derseniz ayarlamışsanız eğer indirme size sormadan başlar.

f) Başlat - Çalıştırdan komut ile:Örneğin :
PHP Code:
C:>idman.exe /n /d
Internet Download Manager - CNET Download.com
oradaki linkin yerine istediğiniz bir link girebilirsiniz.
g) Dosyadan indirme bilgisi alma-dosyaya indirme bilgisi kaydetme (import - export):İndirelecek linkleri bir IDM dosyasına saklayabilirsiniz. Bunları daha sonra açarak IDM ile indirebilirsiniz:

a) Zamanlayıcı - Kuyruk: Internet Download Manager, indirme işlemlerinizi sadece hızlandırmak, kaldığı yerden devam ettirmek gibi özellliklerle kısıtlamıyor. Başka özellikeleri de var: Programlanabilir indirmeler ! İstediğiniz bir dosyayı istediğiniz saatte istediğiniz sırada (belirttiğiniz diğer dosya indikten sonra) istediğiniz saate kadar indirebilirsiniz. Dosyalarınız inidikten sonra PC yi modemi ya da IDM yi kapatabilirsiniz. Örneğin bir yere gitmek zorundasınız fakat aynı zamanda bir o dosyayı da indirmeniz gerekiyor.. Uğraşmanıza gerek yok, dosyalar insin işiniz bitsin. PC kapansın modem kapansın hangini isterseniz.
Öncelikli inmesini istediğiniz dosyayı oklarla yukarı taşı***** 1. sıraya koyabilirsiniz. Pencerenin sağ tarafında indirme başlama ve bitirme süresini de ayarladıktan sonra Şimdi Başlat a basarsanız programladığınız işlemler bir bir yapılmaya başlanacaktır.
b) Ctrl ve Alt tuşlarının kullanımı:Bazen IDM ile indirmek istemeyebilirsiniz. Ya da IDM o kaynağı desteklemyior olabilir. Bu gibi durumlarda Windows ile indirmek isterseniz Alt a basılı tutup linke tıkladığınızda IDM etkisiz kalır, indirme Windows ile başlar..

Bu arada şunu da belirtmek istiyorum, IDM Rapid ve benzeri sitelerden indirme yapabilir ( Akıllı kavra yöntemi) ayrıca bu son sürümde sırf o siteler için hızlı indirme yeteneği kazandırmışlar ve yeni indirme motoru ile güçlendirmişler. Bilginize.


HEM GÜZELİMHEM ÜNLÜYÜMKISKANANLAR ÇATLASINKonu Gol D. Roger tarafından (07.10.2012 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir..
*Mitnick* isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.09.2012, 18:19   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
BloodyMoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 06.11.11
Bulunduğu yer: ....................
Üye No : 283542
Cinsiyeti : Bay
Mesajlar: 699
Tecrübe Puanı: 122
Rep Puanı : 11840
Rep Derecesi : BloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir JönBloodyMoon : o bir Jön
Seviye: 24 [♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 57 / 575
Güç: 233 / 5445
Deneyim: 1%
Standart

eline sağlık mit
BloodyMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
BloodyMoon Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
*Mitnick* (10.09.2012), beyazperdeci (03.10.2012), liqes (10.09.2012), MEHMETUZUN (30.09.2012)
Alt 10.09.2012, 18:22   #3 (permalink)
Kullanıcı Profili
retrefo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 17.01.10
Bulunduğu yer: Amasya
Üye No : 32593
Cinsiyeti : Bay
Mesajlar: 355
Tecrübe Puanı: 26
Rep Puanı : 2090
Rep Derecesi : retrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonelretrefo : o bir Profesyonel
Seviye: 17 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 414
Güç: 118 / 6106
Deneyim: 58%
retrefo - İCQ üzeri Mesaj gönder
Standart

tşkler ihtiyacı olan için güzel bir paylasım...
__________________
[FONTTürk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.="Fixedsys"][/font]
retrefo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
retrefo Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
*Mitnick* (10.09.2012), liqes (10.09.2012)
Alt 10.09.2012, 18:29   #4 (permalink)
Kullanıcı Profili
liqes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 14.08.12
Bulunduğu yer: batman
Üye No : 360594
Cinsiyeti : Bay
Mesajlar: 100
Tecrübe Puanı: 13
Rep Puanı : 1060
Rep Derecesi : liqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonelliqes : o bir Profesyonel
Seviye: 9 [♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 200
Güç: 33 / 1441
Deneyim: 0%
liqes - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

elina sağlık mitcik
liqes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
liqes Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
*Mitnick* (10.09.2012)
Alt 12.09.2012, 23:19   #5 (permalink)
Kullanıcı Profili
*Mitnick* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 28.06.12
Bulunduğu yer: Queens
Üye No : 349424
Cinsiyeti : Bayan
Mesajlar: 61
Tecrübe Puanı: 11
Rep Puanı : 800
Rep Derecesi : *Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör*Mitnick* : o bir Dublör
Seviye: 6 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 142
Güç: 20 / 1079
Deneyim: 69%
Standart


Konu Gol D. Roger tarafından (07.10.2012 Saat 23:43 ) değiştirilmiştir..
*Mitnick* isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
*Mitnick* Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
BloodyMoon (12.09.2012)
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Mesajlar
İDM İle Film İndirme Yöntemi Resimli Anlatım .L. Duyurular 60 10.11.2012 20:06
Nasıl Divx Film İzlenir ? (Ayrıntılı Resimli Anlatım) Logos Duyurular 22 05.12.2011 22:37
İNSANLIK YOK Olsa DÜNYA Nasıl Bir Yer Olur? (Resimli anlatım) ceyd89 Resim - Grafik 0 10.10.2010 18:05
Abdest Nasıl Alınır?..(Resimli Anlatım) .L. Dinimiz İslam 0 03.06.2010 16:58

Bilgilendirme: Sitemizde bulunan bütün filmler Yahoo video , Google video ve Metacafe gibi video upload sitelerinden alınarak tanıtım amaçlı yayınlanmaktadır. Muhtemel telif hakkı ihlalinden kesinlikle direkfilm.org alan adı ve yöneticileri sorumlu tutulamaz.Telif hakkı size ait olan bir eser için bizimle iletişim kurduğunuz takdirde ilgili eser sitemizden kaldırılacaktır.

film izle direk film izle film indir film seyret direk izle sinema izle online film izle bedava film izle filim izle direkizle indirmeden izle

kapat

kapat