En İyi Film İzleme Sitesi Oscar'ını Alan direk-film.com'a Hoş Geldiniz. Taklitlerimizden Sakının ;) - Since 2009 - Forever...
Lütfen Bekleyin...
direk-film.com... İyi Seyirler...
  Yıldızlararası  izle
Takip 3: Son Karşılaşma   izle
 Rurouni Kenshin: The Legend Ends   izle
 Everly izle
Patrondan Kurtulma Sanatı 2 izle
 Justice League: Throne of Atlantis  izle
 İnşaat 2 izle
direk-film.com Duyuru
Film İzleme Rehberi (Sorunlarınızın Çözümü İçin Burayı Tıklayın)


Sitemize En Son Eklenen Film ve Diziler


Navigasyon
  » Direk-Film.com - Online Film İzleyin > Direk-Film.Com - Genel Paylaşım > Fikir Panosu » Anne-Oğul İlişkisi ?

Fikir Panosu Aklınıza gelen her konuda her fikri paylaşın...
Cevapla
 
Bu Konuyu Facebook'da Paylaş Seçenekler Arama Stil
Alt 12.02.2011, 18:25   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Emekli
binbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 01.12.10
Bulunduğu yer: kocaeli
Üye No : 148840
Cinsiyeti : Bay
Mesajlar: 642
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 14961
Rep Derecesi : binbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jönbinbaşı : o bir Jön
Seviye: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 553
Güç: 214 / 6736
Deneyim: 12%
Standart Anne-Oğul İlişkisi ?Bugün,toplumsal sorunlarımızdan bir diğerini ; anne ve erkek çocuk ilişkisinin nasıl olması gerektiğini,Sınırları aşarsak nasıl bir çocuk yetiştirildiğinin üzerinde duracağız tabii ki aklımızın erdiği kadar.!


Bütün erkek çocukları için anne kucağı çok değerli ve önemlidir. Çünkü erkeğin,annesiyle küçük yaşlarda kurduğu ilişki,onun ileriki yıllarda özgüvenini, sosyal ilişkilerini, hatta ne tip kadınlardan hoşlanacağını etkiliyor.Erkek çocuklarının hayatlarındaki ilk kadın ve öğretici kişi anneleridir. Anneyle oğlu arasındaki ilişkiyi bu denli özel yapan etken de budur.


Çocuk annesinden hayatı sevmeyi öğrenir

Annenin çocuğuyla büyük bir ilgiyle bir şeyler yapması, paylaşması,çocuğun sağlıklı gelişimi açısında oldukça önemlidir. Bu şekilde anne ,oğluna yaşama sevincini aşılar. Sıradan gibi görünen güzel anların paylaşılması, çocuğun hayatı boyunca sürecek olan sevgiyi büyütür.
Bu sevgi, sadece çocuğun mutlu bir birey olarak yetişmesini sağlamıyor. Aynı zamanda kendine ve başkalarına güvenmeyi de öğretiyor. Çünkü erkek çocuğunun annesiyle kurduğu ilişki, diğer ilişkileri için de bir model oluşturuyor.

Kızlarla olan ilişkide anne bir model sayılır

Erkeğin hayatındaki ilk kadın olan annenin,oğlunun gelecekteki ilişkilerinde belirleyici bir rolü vardır. Örneğin annesiyle arasında bir mesafe olan çocuk, ileriki yıllarda beraber olacağı kadına da mesafeli davranır.
Tersine, annesiyle çok yakın ilişkide olan erkek çocuğun, beraber olduğu kadına da yakınlığı artar. Bu nedenle annenin nasıl düşündüğü ve duygularını nasıl ifade ettiği büyük önem taşır.
Bunun dışında, anneyle baba arasındaki ilişki de, çocuğun psikolojik gelişimi üzerinde etkili.. Birbirine sevgi ve saygıyla yaklaşan bir çift, çocuklarının gözünde böyle bir ilişki modeli oluşturur.


Kadınların dünyasına açılan ilk pencere

Erkek çocuğu annesinin dünyasını görerek, kadınların dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Karşıt cinse ait dünyanın tanınması da, çocuğun bakış açısının genişlemesini sağlıyor.

Bir erkek için, kadınların dünyasını anlamak, çok geniş bir pencereden bakabilmek anlamına geliyor.
Bir erkeğin hayatına giren ilk kadın olarak anne, çocuk için tam bir gözlem konusu.. Erkek, annesine bakarak kadınlar hakkında bilgi edinir ve onları anlamaya çalışır. Bu şekilde anne farkında olmadan kendi kişiliğinde barındırdığı kadınlara özgü davranışlar sergileyerek, oğlunun gözlemlerine müthiş bir malzeme verir.Bunun dışında annenin derin duygusallığı da erkek çocuğu için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine.. Çocukların yaşları ilerleyip, annelerini anlamaya başladıklarında, kadınlara özgü duyguları ayırt etme yetenekleri artar.


Burada Dikkat ! edilmesi gereken o kadar inci çizgi vardır ki ! Çoğu anne bunu göz ardı eder..Sonuçta ortaya bambaşka bir erkek çocuk çıkmasına neden olur belki bilerek belki bilmeden.!

Böyle çocuklara " Anne bağımlısı çocuk " denir ki,bir çok zararları vardır..Nedir peki bu kavram ?
Yetişkin erkek çocuğun,sorumluluklarını yerine getirmeme yada yerine getirmek zorunda kaldığında,yoğun sıkıntı,bunalım yaşama ve kendi başına karar alamaması.!

Böyle durumlar da çözümü hep anneden bekleme düşüncesine sahip çocuk olma durumunu sürdürmek demektir..Diğer adıyla gölge tipler,birey olamamış kişiler !
Böyle çocukların evliliklerin de,özgüven sorunu başta olmak üzere ki anneleri kişiliklerinin bir parçası olmuştur, eşiyle sık sık tartışmak,evlilikte mutsuzluk,anneye danışmadan karar verememe,hatta cinsel sorunlar yaşanmaktadır..

Baskın karakterli anneler,kendilerine bağımlı çocuk yetiştirirler veya kendi annelerinden yetersiz ilgi görmüş,evlenince de kocasından ilgi görememiş kadınlar, anne olduklarında mağduriyetlerini sızlanarak,hasta olduklarında,sıkıntılarını abartarak çocuklarının ilgisini alan geri planda ki anneler olabilmektedir..Ki çocuklarının evliliklerinde ,gelin-Kaynana sorunları da bu tür annelerin hem geline hem oğluna müdahaleleriyle yaşanmaktadır..


Onun için diyoruz ki sağlıklı,bilinçli,ahlaklı,çocuk yetiştirmede annenin rolü babaya göre çok daha fazladır..Biz de ondan dolayı,annenin kızına ayrı oğluna ayrı olması gereken hareket tarzlarını farrklı iki konu başlığı açarak paylaştık..Her zamanki gibi son söz sizin..Bu paylaşım konuyu eksik ifade etmiş daha farklı şeylerde var diyorsanız buyrun bizimle paylaşın.sizinde katkınız olsun..Kalın sağlıcakla..12-02-2011

Değerli DF site Üyeleri ;

Daha önceden : İslam forumunda " Başörtüsü " " Hadis sünnet birde bunu okuyun " paylaşımında bulunmuştum..Bu bölümün Moderatörü Celal-21 tarafından bu paylaşımlarım gerekçe gösterilmeden ortak paylaşımdan kaldırılmıştı.! " Site Yönetimi ve Sansür " adlı paylaşımla durumu sizlere duyurmuştum..Bizzat Site sahibi Reis araya girerek ayni paylaşımı bir daha yayınlamamı ve bu durumdan haberi olmadığını bildirdi..Tekrar Yayınladım..

Aradan aylar geçti..Celal 21 in İslam Forumunda yayınladığı Din konusunda ki paylaşımlardan katılmadıklarımı ayrı konu başlıkları açarak sizlerle paylaşmaya devam ettim..İlgi gören ve okunan paylaşımlardı..

Ama birdenbire bir şey oldu..Bugün yani 23-03-2011 tarihinde aşağıda yazdığım konuların hepsi ortak paylaşımdan kaldırılmıştı.. İlginçtir kitlenen konu başlığı " Anadolu Aleviliği ve Gizlenen Kutsal kitap seçilmiş gibi paylaşımda tutulmaya devam etmekteydi.!

Sonuç Olarak İslam formu belirli bir tarikatın görüşleri doğrultusunda sizlere agırlıklı olarak Celal 21 adlı üyenin kalemiyle paylaşımlar sunmaktadır..Ve yukarıda belirttiğim uygulamaya da üzülerek söylüyorum, Site Sahibi başta diğer yönetim kadrosu da alet olmaktadır..Maalesef bu forumdaki Zihniyetin egemenliğine tek başıma karşı koyamayacağımdan, Sizleri Celal 21 adlı Moderatörün engin Din Bilgisi ile başbaşa bırakarak İslam forumunda paylaşımda bulunmaktan çekiliyorum..Umarım bu paylaşımımda Kaldırmazlar..

Kalın Sağlıcakla..23-03-2011

İslam ortak paylaşım forumundan Kaldırılan paylaşımlarım.

-Türk,Alperen,İslam
-Tasavvuf,Sufilik-
-Habibullah-
-Ahmet Yesevi
-Şamanizm,Türk
-Ömer Hayyam-
-Hz Muhammed Kimdir
-Peygamberimizi Sevmek !?
-Din Manifestom
-Dindeki bidat ve Hurafeler
-Hacı Bektaş Veli
-Kuran'daki biz ifadesi
-Baş örtüsü
-din adamı
-Hadis-sünnet birde bunu okuyun
-Yozlaştırılan islamiyet
-Osmanlı'nın din anlayışı
-Şeyh Edibali
-Kıyamet tarihi.
Konu binbaşı tarafından (23.03.2011 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir..
binbaşı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
binbaşı Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
arisu (16.12.2011), god (15.12.2011), hazal_38 (28.01.2012), kadirx (16.12.2011), masalima (12.02.2011)
Alt 12.02.2011, 19:00   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
masalima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 12.12.09
Bulunduğu yer: Yürek Ülkem....
Üye No : 20327
Cinsiyeti : Bayan
Mesajlar: 664
Tecrübe Puanı: 106
Rep Puanı : 10000
Rep Derecesi : masalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jönmasalima : o bir Jön
Seviye: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 561
Güç: 221 / 8433
Deneyim: 47%
Standart

İlk olarak bütün annelerin erkek çocuklarının büyüdüklerini kabul etmeleri gerekiyor..Bunun aksine bir durumda kişisel gelişimi tamamlanmamış bireyler yetiştiriliyor..Öncelikle oğlunuzun büyümesine izin verin..Teşekkürler emeğinize..
__________________
€lif aşktır,nun sabır.H€m €lifb€yim hem nun'da...
masalima isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
masalima Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
arisu (16.12.2011), binbaşı (12.02.2011), god (15.12.2011), kadirx (16.12.2011)
Alt 15.12.2011, 22:02   #3 (permalink)
Kullanıcı Profili
god

Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: 22.04.11
Bulunduğu yer: Cehennemin Dibi varsa ! Cennetinde Üstü vardır !
Üye No : 211573
Cinsiyeti : Bay
Mesajlar: 470
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puanı : 42680
Rep Derecesi : god : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jöngod : o bir Jön
Seviye: 20 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]

Aktiflik: 0 / 476
Güç: 156 / 5262
Deneyim: 7%
Standart

Kulağıma Küpe yapacağım bilgiler..
’’Bir çocuğun ilk seveceği ve iletişim kuracağı kişi annesidir’

Her çocuk biyolojik ve genetik yapısı, zeka, duygusal ve sosyal gelişimi açısından başkalarından, hatta öz kardeşlerinden bile farklıdır. Bu nedenle çocuk yetiştirmenin en önemli noktası, her çocuğa farklı tutumlarla yaklaşabilmek ve içinde bulunulan şartlara göre hareket etmeliyiz..

Ne yapmalıyız o zaman ?

-Dinleyin ve cevapsız bırakmayın: Dünyaya gözünü açar açmaz size güvenen çocuğunuzun anlattıklarını sabırla dinleyin ve sorularını kesinlikle cevapsız bırakmayın.
-Saygı sınırını netleştirin: Çocuğunuzun odasına girerken kapıyı çalmanız, onun da aynı şekilde davranması konusunda size söz hakkı sağlar. Böyle küçük detaylara dikkat ederek çocuğunuzun özel hayata saygı kavramını geliştirebilirsiniz.
-Yumuşak ama kararlı bir anne olun: Çocuğunuz ‘’hayır’’ dediğinizde sinir krizleri geçiriyorsa sakin, yumuşak ama kararlı bir biçimde ona açıklama yapın.
-Baba ile iletişimine dikkat! : Evet,onu 9 ay karnınızda siz taşıdınız ve doğumundan itibaren onunla siz ilgilendiniz. Ama çocuğunuzun gelişiminde ‘’baba’’ kavramının çok önemli bir nokta olduğunu ve baba-çocuk ilişkisine zaman ve zemin yaratmanın da yine siz annelerin görevi olduğunu unutmayın.
god isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
god Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
arisu (16.12.2011), hazal_38 (28.01.2012), kadirx (16.12.2011)
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Mesajlar
Oda bir anne hemde acılı bir anne :( manolya Resim - Grafik 3 13.10.2010 04:07
3 oğul Kayseri ÆSir Fıkralar - Hikayeler 2 11.09.2010 12:29
Tarih Boyunca Bilim ve Din İlişkisi .L. Dinimiz İslam 2 24.08.2010 04:32
Rahatsız mı Ettim Oğul !!! CallOfDeath Video Paylaşım 5 14.08.2010 18:20
İman - İslam İlişkisi celal21 Dinimiz İslam 1 29.07.2010 02:26

Bilgilendirme: Sitemizde bulunan bütün filmler Yahoo video , Google video ve Metacafe gibi video upload sitelerinden alınarak tanıtım amaçlı yayınlanmaktadır. Muhtemel telif hakkı ihlalinden kesinlikle direkfilm.org alan adı ve yöneticileri sorumlu tutulamaz.Telif hakkı size ait olan bir eser için bizimle iletişim kurduğunuz takdirde ilgili eser sitemizden kaldırılacaktır.

film izle direk film izle film indir film seyret direk izle sinema izle online film izle bedava film izle filim izle direkizle indirmeden izle

kapat

kapat